Poczuj Magię Świąt – Jarmark Bożonarodzeniowy na Nikiszowcu

Już niedługo, ponieważ 8 grudnia, rozpoczyna się trwająca aż trzy dni 16. edycja jednego z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń bożonarodzeniowych w Katowicach – Jarmark na Nikiszowcu. Dlatego już teraz, wyciągnijcie z szafy sweter z reniferem i czapkę świętego Mikołaja, zarezerwujcie sobie czas wolny, a zadbanie o świąteczny nastrój zostawcie wystawcom czekającym na Was na Nikiszu!

Żadne inne wydarzenie, nie wzbudza tyle emocji co organizowane co roku w grudniu jarmarki bożonarodzeniowe. Jedni czekają na nie z niecierpliwością, inni niezmiennie narzekają na tłumy i wysokie ceny. Jednak jednego z pewnością nie można jarmarkom odmówić — niesamowitej atmosfery i jedynego w swoim rodzaju klimatu. Czy jest inne miejsce łączące w tak spójny sposób tradycję i nowoczesność? Na stoiskach możemy znaleźć zarówno oryginalne oscypki z żurawiną, ręcznie robione pierniki, tradycyjne śląskie przysmaki, ekologiczne miody, nalewki czy grzane wina, jak i tak uwielbiane przez dzieciaki (i zdecydowanie bardziej „modne”) food trucki z churrosami czy goframi bąbelkowymi.

Warto pamiętać o jarmarku szukając prezentów dla swoich bliskich. Wysokiej jakości i jedyne w swoim rodzaju rękodzieło, takie jak: wyroby z ceramiki, drewna, wełny czy szkła sprzedawane przez lokalnych rękodzielników to doskonały prezent, dla każdego wielbiciela, tak bardzo aktualnie popularnych, produktów hand-made.

Organizatorzy nadal trzymają nas w niepewności, ukrywając szczegółowy harmonogram wydarzenia. Jednak z całą pewnością uczestnicy mogą liczyć na tradycyjne atrakcje, takie jak: karuzela wiedeńska, występy chóru czy Orkiestry Dętej Wieczorek.

Jeśli planujecie przyjazd samochodem, nie musicie martwić się o miejsca parkingowe. Około 1500 miejsc wokół Nikiszowca, planowo, ma być dostępnych dla odwiedzających. Jednak należy pamiętać, że w czasie trwania jarmarku wjazd na teren osiedla będzie otwarty jedynie dla mieszkańców. Natomiast wzdłuż ul. Nałkowskiej na parkowanie będą wymagane specjalne zezwolenia. Warto wziąć również pod uwagę skorzystanie z jednej z bezpłatnych linii autobusowych. W trakcie trwania wydarzenia będą one kursować z różnych (nawet tych odległych) części Katowic.

Na koniec, nie zapominajmy o najważniejszym — Jarmark bożonarodzeniowy to doskonała okazja, aby spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Często, w tym świątecznym pędzie zapominamy o chwili odpoczynku. Dlatego 8-10 grudnia znajdź czas na wypicie grzanego wina z przyjaciółmi lub spacer wzdłuż oświetlonych i zaśnieżonych uliczek z rodziną.

28 listopada, 2023