Jak szukać taniego hotelu w Katowicach? Wskazówki

Stolica Śląska jest dobrym wyborem dla osób, które lubią tętniące życiem centra i odpoczynek w zielonych parkach miejskich (na przykład wyjątkowej Dolinie Trzech Stawów). Większość z nich szuka jak najtańszych noclegów. Miejsca w nich rozchodzą się bardzo szybko zwłaszcza w sezonie letnim.

Tanie hotele – Katowice

Katowice to stolica Śląska znana zwykle jako centrum przemysłu wydobywczego. Niewiele osób wie, że poza licznymi kopalniami, w Katowicach jest wiele interesujących miejsc. Możesz tu przeżyć wspaniały czas, dzięki punktom gastronomicznym, dobrze rozbudowanej sieci kulturalnej oraz gościnności mieszkańców tego największego miasta województwa śląskiego.

Katowice to dobra destynacja nie tylko podczas sezonu festiwalowego. Liczne zabytki, historyczne budowle i tętniące życiem centrum są dobrym miejscem na wycieczki zarówno dla młodszych, jak i starszych turystów.

Na jego 22 osiedlach znajdziesz wiele atrakcji: dyskoteki, zabytki, restauracje, punkty informacyjne i – najważniejsze dla turystów – tanie hotele.

Katowice – centrum miasta

Rezerwacja taniego hotelu w Katowicach

Spodek w Katowicach

Aby zarezerwować tani hotel, pamiętaj o kilku wskazówkach.

Daty festiwali lub koncertów ogłaszane są z wyprzedzeniem. Nie czekaj z rezerwacją noclegu do ostatniej chwili. To właśnie Katowice słyną z organizacji imprez muzycznych. Festiwale MAYDAY, Tauron Nowa Muzyka, OFF Festival i Rava Blues Festival, a także liczne koncerty w Koncerty w Spodku, MCK czy NOSPR to momenty, które od lat przyciągają tysiące turystów z Polski i okolic.

Korzystaj z transportu miejskiego. Katowice wyróżniają się dobrze rozbudowaną infrastrukturą transportu miejskiego. Autobusem możesz dojechać do najdalej położonych miejsc, jak na przykład lotniska Katowice Pyrzowice, oszczędzając przy tym kilkadziesiąt złotych za dobę hotelową w bliższym, ale znacznie droższym hotelu.

Niewiele osób wie, że rezerwując pokój przez oficjalną stronę hotelu, można zyskać kilkanaście złotych zniżki. Popularne bazy noclegowe często pobierają prowizję za rezerwację z ich systemu. To dlatego po znalezieniu hotelu, warto jest osobiście zadzwonić na recepcję i w ten sposób umówić nocleg.

Pamiętaj, że szukając taniego hotelu w Katowicach, nie musisz rezygnować z komfortu. Dobrą cenę możesz zapłacić nie tylko za hotele pracownicze lub koedukacyjne sypialni na wiele łóżek!

Hotel EUROHOTEL Katowice to dobry hotel z restauracją, Wi-Fi, telewizją, prywatnym parkingiem i salami konferencyjnymi na wynajem. Jego cena jest niższa, a hałas na zewnątrz znacznie mniejszy, ponieważ położony jest od 4 km od centrum.

22 marca, 2023