REZERWACJA
LICZBA GOŚCI

Co warto zobaczyć w Katowicach. Top 10!

Czy warto odwiedzić Katowice?

Szukasz ciekawego miejsca na wyjazd i zastanawiasz się, czy warto odwiedzić Katowice? Odpowiedź jest prosta! Tak! Katowice to wspaniałe miejsce, które warto odwiedzić z wielu powodów. W Katowice to miasto z ciekawą historię w tle, więc jeśli jesteś miłośnikiem historii, z pewnością docenisz znajdujące się tu muzea i poświęcisz czas na obserwację się architektury. Co więcej, choć Katowice to miasto, to wokół znajdziesz mnóstwo przyrody i parków. To miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Historia Katowic

Katowice mają bardzo bogatą historię, tak bogatą, że można o niej czytać całymi dniami. Zaczęło się od małej wioski rolniczo-przemysłowej, w co trudno uwierzyć, jeśli spojrzy się na obecną wielkość miasta!

Początki Katowic sięgają XVI wieku, wtedy miejscowość byłą ośrodkiem rolniczym i kuźniczym. Gwałtowny Katowic rozwój został zapoczątkowany w połowie XIX wieku wraz z rozwojem przemysłu i doprowadzeniem do miasta linii kolejowej. Prawa miejskie uzyskały 11 września 1865, po czym rozwijały się w szybkim tempie.

W 1939 rok umiasto zostało zaanektowane przez Niemcy, co oznaczało zniszczenie wielu zabytków, wprowadzenie zakazu używania języka polskiego, a wielu nazw ulic zmieniono na niemieckie. W 1941 r. wypędzono większość ludności polskiej i żydowskiej. Ostatecznie miasto zostało wyzwolony przez Armię Czerwoną w 1945 roku.

W 1953 r. polski rząd komunistyczny przemianował je na „Stalinogród”. Jednak ludność nigdy się z tym nie zgodziła i nazwa „Katowice” powróciła w 1956 roku.

Co warto zobaczyć w Katowicach. Top 10!

1. Park Śląski

Prawdę powiedziawszy Park Śląski, znajduje się w Chorzowie, a nie w Katowicach, ale bardzo łatwo do niego dotrzeć i na pewno warto go odwiedzić! Park Śląski to doskonały sposób na spędzenie kilku godzin na relaksie i zwiedzaniu.

Park Śląski jest dwukrotnie większy od Central Parku w Nowym Jorku, więc nie można go przegapić i zdecydowanie jest to jedna z najlepszych rzeczy do zrobienia w Katowicach!

2. Śląskie Zoo

Zlokalizowane w Parku Śląskim Zoo Śląskie to niezwykle ciekawe zoo, które warto odwiedzić.

Żyje tu wiele zwierząt, takich jak słonie, żyrafy, niedźwiedzie i lwy. Wizyta, aby zobaczyć wszystkie zwierzęta zajmie w sumie około 1,5 – 2 godzin.

3. Muzeum Historii Katowic

Muzeum Historii Katowic to idealne miejsce do odwiedzenia, dla tych, którzy pragną zgłębić historię Katowic. W muzeum znajduje się wiele wystaw stałych i czasowych, często odbywają się wydarzenia, w których zwiedzający mogą wziąć udział.

4. Park Rozrywki Legendia Śląska

Park Rozrywki Legendia Śląski to najstarszy i największy tematyczny park rozrywki w Polsce, został otwarty w 1959 roku. Na 26 ha, w pięknym otoczeniu zieleni i w sąsiedztwie klimatycznego jeziora, zlokalizowanych jest ponad 40 atrakcji, w tym dziecięcych, familijnych oraz ekstremalnych.

To świetne miejsce na spędzenie kilku godzin, szczególnie jeśli odwiedzacie Katowice z dziećmi!

5. Górnośląski Park Etnograficzny

Górnośląski Park Etnograficzny to skansen zlokalizowany na terenie Parku Śląskiego, prezentujący różne typy obiektów rolniczych zlokalizowanych na terenie całego Śląska. Ma powierzchnię ponad 20 hektarów i jest doskonałym sposobem na spędzenie słonecznego poranka lub popołudnia, poznając wszystkie budynki.

6. Planetarium Śląkie

Planetarium Śląskie to pierwszy taki obiekt w Polsce, powstały w 1955 roku, a niedawno poddany modernizacji, dzięki czemu jest jednym z najnowocześniejszych parków naukowych na świecie! W Planetarium Śląskim znajduje się mnóstwo atrakcyjnych wystaw, takich jak Sala Planetarium, a nawet Symulator Lotu „W Kosmosie”.

7. Muzeum Powstań Śląskich

Muzeum Powstań Śląskich jest muzeum, w którym znajdują się przedmioty związane z Powstaniami Śląskimi. Jego zadaniem jest przede wszystkim edukacja. W środku znajdziecie 3 piętra pełne informacji i rzeczy do odkrycia, o których być może nigdy wcześniej nie mieliście pojęcia. W muzeum często odbywają się różnego rodzaju wydarzenia, dlatego warto sprawdzić ofertę przed wizytą, aby odpowiednio zaplanować.

8. Galeria Rondo Sztuki

Galeria Rondo Sztuki to pozycja obowiązkowa dla miłośników sztuki! Co miesiąc dostępnych jest tu wiele różnych wystaw sztuki. Działa od 2007 roku i od tego czasu odbyło się w nim ponad 200 inspirujących wystaw i odwiedziło go wielu gości specjalnych.

9. Stadion Śląski

Stadion Śląski wprawdzie jest w Chorzowie, ale łatwo się na niego dostać i warto go odwiedzić, dlatego umieściłem go na tej liście. Stadion przewidziany jest na 55 211 miejsc i często odbywa się na nim wiele wydarzeń sportowych, głównie piłkarskich., ale także liczne koncerty międzynarodowych gwiazd muzyki.
Stadion można zwiedzać, jeśli nie odbywają na nim wydarzenia sportowe. To idealne miejsce Dla poszukiwaczy mocnych wrażeń – stadion oferuje skoki na bungee!

10. Międzynarodowe Centrum Kongresowe  i NOSPR

Międzynarodowe Centrum Kongresowe to siedziba NOSPR i jednocześnie miejsce będące sercem kulturalnym Katowic. Zbudowane w roku 2015 Międzynarodowe Centrum Kongresowe mieści się przy Placu Sławika i Antalia 1 w Katowicach. Stworzone zostało aby pomieścić 15000 osób i wraz ze znajdującym się obok Spodkiem jest jedną z największych aren kongresowo-wystawienniczych w Polsce. Katowickie MCK jest głównym ośrodkiem kulturalnym miasta. Organizowane są tutaj imprezy tematyczne, zloty naukowe, jak i również koncerty. 

EUROHOTEL Katowice