Najciekawsze atrakcje Katowic – na weekend i nie tylko

Oprócz części historycznej i wyjątkowych zabytków Katowic, w stolicy Śląska możesz spędzić czas na innych, interesujących aktywnościach. Znajdziesz tu miejsca dla fanów sportu, architektury, kultury, a nawet natury. Wbrew stereotypom, Katowice to nowoczesne i ciekawe miasto. Poznaj jego najciekawsze atrakcje!

Najciekawsze atrakcje Katowic

Hala Spodek w Katowicach

Na pewno zobaczysz już z daleka symbol Katowic, czyli Spodek. To centrum widowiskowe, w którym odbywają się mecze, koncerty i inne wydarzenia kulturalne na światową skalę. Jego futurystyczna budowa przypomina statek kosmiczny – jest nie do podrobienia!

Skoro jesteśmy w temacie nowoczesnej architektury, warto odwiedzić jedno z największych w Europie centrum handlowe Silesia City Center. Zrobisz tam zakupy, a także zobaczysz jego ogromną powierzchnię.

Podczas wizyty w Katowicach, możesz również poznać bliżej ich przemysłową stronę. Pomoże Ci w tym osiedle Nikiszowiec, czyli dawne bloku mieszkalne dla osób pracujących w kopalniach i hutach, a także zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido.

Dla spragnionych kontaktu z zielenią, polecamy Park Śląski. To rozległy kompleks złożony z terenów zazielenionych, ścieżek rowerowych, zoo, a także kortów tenisowych i basenów. Możesz tam spędzić miło czas na spacerach lub na wcześniej przygotowanym pikniku.

Z kolei w samym katowickim zoo spotkasz ponad 2000 zwierząt: żyrafy, słonie, kangury, koale i wiele innych.

Fani aktywnego wypoczynku również znajdą dla siebie sposoby na miłe spędzenie czasu w Katowicach. Park Wodny Tauron to aquapark dla całych rodzin, z możliwością korzystania ze zjeżdżalni, jacuzzi i innych atrakcji.

Możesz też odwiedzić ściankę wspinaczkową w Parku Wspinaczkowym JuraPark.

Koniecznie sprawdź też Strefę Kultury. To tutaj dowiesz się o wydarzeniach kulturalnych w Katowicach. Możesz wziąć udział w spektaklach, festiwalach i koncertach.

Katowice – miasto, które warto odkryć

Stolica Śląska to z pewnością miasto kontrastów. Z jednej strony przemysłowe budownictwo, a z drugiej rozwój kulturalny i rozległe tereny zielone.

Katowice, wbrew krzywdzącym opiniom, to nie szary, przemysłowy krajobraz i zaniedbane ulice. Wystarczy jeden dzień w tym mieście, żeby odkryć jego zalety: mnóstwo ciekawych atrakcji, skwery przeznaczone do relaksu, smaczna kuchnia  i interesująca kultura.

Co roku odbywają się tu festiwale muzyczne, do Spodka przyjeżdżają największe gwiazdy kultury i sportu, a miasto jest systematycznie przebudowywane i odświeżane, tak, aby sprostać wymaganiom współczesnego człowieka.

Przekonaj się na własne oczy, jak interesującym miejscem są Katowice.

26 kwietnia, 2023