Ciekawe miejsca w Katowicach – nietypowe punkty miasta

Katowice -miasto w którym ulokowano nasz hotel to nietypowe i oryginalne miasto, w którym można spędzić interesujący weekend. Poznaj nasz przegląd ciekawych miejsc i już dziś zaplanuj swoją wycieczkę. Stolica województwa śląskiego to nie tylko Spodek i NOSPR!

Ciekawe miejsca na weekend w Katowicach

Katowice, leżące w samym centrum województwa śląskiego, są miejscem łączącym w sobie wiele skrajności. Niemalże zmieniają sie na naszych oczach i z przemysłowego molocha, stają się międzynarodowym ośrodkiem kulturalnym.

Pamiętacie “Pana Kleksa” autorstwa Jana Brzechwy? W Katowicach możecie przenieść się do jego świata. To tutaj znajduje się genialna atrakcja rodzinna – “Bajka Pana Kleksa”.

Jednym z najbardziej znanych punktów stolicy Śląska jest Dolina Trzech Stawów. To kompleks terenów zielonych, stawów, kąpieliska i ścieżek rowerowych na terenie około 65 ha. Tutaj odbywa się wiele imprez, np. festiwal muzyczny Off Festival, organizowany m.in. przez Artura Rojka.

Przemysłowe Katowice w nowym wydaniu

Dawne osiedle robotnicze Nikiszowiec

W tym nowoczesnym mieście (jego prawdziwy rozwój rozpoczął się w XIX wieku) spotkasz fantastyczne zabytki architektury – nie tylko związane z przemysłem, ale też zielone parki i miejsca, w których kultura prężnie się rozwija.

Faworytem wielu polskich i zagranicznych turystów jest osiedle Nikiszowiec. Kiedyś centrum mieszkań dla osób pracujących w przemyśle, teraz miejscówka popularna wśród młodzieży – pełna restauracji, kawiarni galerii sztuki i innych ciekawych punktów.

Wiele miejsc, w których rozwijał się przemysł, zostało odrestaurowanych, dzięki czemu zmieniły swoje przeznaczenie. Część z nich sprytnie zaadaptowano na cele mieszkalne, kulturalne, biurowe lub handlowe. Aby poczuć ducha dawnych Katowic, możesz udać się na przykład do Galerii Sztuki Szyb Wilson – galerii znajdującej się na terenie byłego szybu kopalnianego, na Halę Mirowską – kiedyś pełniącą rolę fabryki obuwia lub zobaczyć Wieżę KTW , która kiedyś była hutą Katowice, a obecnie jest nowoczesnym kompleksem biurowo-handlowym.

Stolica województwa śląskiego dla turystów

Katowice są dobrze przygotowane w razie odwiedzin turystów. W wielu restauracjach poznasz tradycyjne śląskie potrawy, z łatwością umówisz się z przewodnikiem turystycznym, który w nietypowy sposób opowie o historii Śląska i niezależnie od pory roku, znajdziesz zakwaterowanie, a po mieście możesz poruszać się, dzięki dobrze skomunikowanej sieci miejskiego transportu.

19 kwietnia, 2023